MERKEZİ STERİLİZASYON SİSTEMLERİ

Bir hastanenin can damarını oluşturan Merkezi Sterilizasyon Departmanı (CSSD)’nın temelini oluşturan:

      BUHAR STERİLİZASYON SİSTEMLERİ (AMELİYATHANE VE LABORATUAR   AMAÇLI)

140 lt.- 88O lt. arasında değişen kapasitelerde yerleşme planına göre otomatik tek (yükleme-boşaltma önden) veya çift (yükleme önden, boşaltma arkadan) kapılı, kullanacağı doymuş su buharını, hastanenin merkezi buhar kaynağından alacağı gibi, kendi bünyesine monte edilmiş elektrikli buhar jeneratöründen veya her ikisinden de alabilen, kolay kullanılabilen, kolay servis imkanı veren, kullanım dili Türkçe olan, her türlü güvenlik önlemleri %100 alınmış, hata mesajları ile kullanıcıyı ve teknik servis elemanını uyaran ışıklı ve yazılı uyarı sistemlerine ve tüm çalışma programlarının kayıtlarını dökebilen digital data yazıcıya sahip komple mikro-işlemci kontrollü sistemlerdir.

       GAZ STERİLİZASYON SİSTEMLERİ

MMM, gaz sterilizasyon sistemleri olarak iki ayrı cihazı, medikal piyasasına sunmaktadır:

a) Aynı sistem ile hem etilen oksit (EO), hem de formaldehit (FO) sterilizasyonu yapma imkanı veren 55 dm3 ile 110 dm3 kapasitelerde, yerleşme planına göre otomatik tek (yükleme- boşaltma önden) veya çift (yükleme önden boşatma arkadan) kapılı, 42oC-55oC’de EO, 60oC-75oC’de FO programlarına sahip, EO programlarında, EO gaz kartuşu, FO programlarında F0 (%3) solüsyonu kullanabilen, kolay kullanılabilir, kolay servis imkanı veren, kullanım dili Türkçe olan, her türlü güvenlik önlemleri %1OO alınmış hata mesajları ile kullanıcıyı ve teknik servis elemanını uyaran ışıklı ve yazılı uyarı sistemlerine ve tüm çalışma programlarının kayıtlarını dökebilen digital data yazıcıya sahip komple mikro-işlemci kontrollü, havalandırma kabini ile birlikte blok olarak veya müstakil olarak monte edilebilen sistemlerdir.

b)Formaldehit (FO) sterilizasyonu yapma imkanı veren; 55 dm3 ile 110 dm3 kapasitelerde, yerleşme planına göre otomatik tek (yükleme-boşaltma önden) veya çift (yükleme önden boşaltma arkadan) kapılı, 6OoC-75oC’de FO programlarına sahip, FO programlarında FO (%3) solüsyonu kullanabilen, kolay kullanılabilir kolay servis imkanı veren, kullanım, dili Türkçe olan, her türlü güvenlik önlemleri %1OO alınmış, hata mesajları ile kullanıcıyı ve teknik servis elemanını uyaran ışıklı ve yazılı uyarı sistemlerine ve tüm çalışma programların kayıtlarını dökebilen digital data yazıcıya sahip komple micro-işlemci kontrollü sistemlerdir.

 MERKEZİ VE MÜSTAKİL YIKAMA-DEZENFEKSİYON VE KURUTMA SİSTEMLERİ

73 It. - 272 lt. Kapasitelerde, tek veya cift manuel kapılı, komple mikro-işlemci kontrollü, cerrahi instrumentlerini, anestezik materyallerini, konteynırlarını, cerrahi terliklerini, bebek biberonlarını,, biberon kapakları ve lastiklerini, flexible endoskoplar, laboratuvarlarda kullanılan tüm cam pipetler, kavanozlar, kimyasal ve farmokolojik endüstri ve genetik mühendislik laboratuvarlarınddki tüm cam ürünlerin yıkama, dezenfeksiyon ve kurutma işlemlerinde kullanılabilir sistemlerdir.

YATAK DEZENFEKSİYON  SİSTEMLERİ

750C - 1050C arasında hasta yatakları, battaniyeleri, yastıkları ve giysileri için ve komple hasta karyolalarını buhar ile dezenfekte edebilen, kullanacağı  doymuş su buharını hastanenin merkezi buhar kaynağından alacatğı gibi, kendi bünyesine monte edilmiş elektrikli buhar jenaratöründen veya her ikisinden de alabilen, kolay kullanilabilir, kolay servis imkanı veren kullanım dilli Türkçe olan, her türlü güvenlik onlemleri %100 alınmış, hata mesajları ile kullanıcıyı ve teknik servis elemanlarını uyaran ışıklı ve yazılı uyarı sistemlerine ve tüm çalışma programlarının kayıtlarını  dökebilen digital data yazıcıya sahip komple mikro-işlemci kontrollü sistemlerdir.

      ANAHTAR TESLİMİ STERİLİZASYON SİSTEMLERİ, FİZİBİLİTE HESAPLARI VE PROJELENDİRİLMESİ

Yeni kurulacak olan veya geliştirme projeleri olan hastanelerde, hastane fizibilite ve mimari bilgilerin alınmasını müteakip; MMM proje merkezi / Münih-ALMANYA ile firmamız projelendirme servisinin ortak çalışmaları sonucunda, 10 yıllık ihtiyacı karşılayacak ‘Merkezi Sterilizasyon Departmanı’ oluşturmakta, gerekli onayları müteakip, detaylı altyapı hazırlık planları verilmekte, gerekli altyapı hazırlık kontrolleri yapıldıktan sonra cihazın montajı yapılmakta, gerekli kalibrasyonlar ve testler yapıldıktan sonra kullanıcı personele yeteri kadar eğitim vermekte ve çalışır durumda, teslim edilmektedir.

      MASA-ÜSTÜ FLASH BUHAR STERİLİZATÖR VE SICAK HAVA STERİLİZATÖR SİSTEMLERİ

6 It.- 74 lt. kapasitelerde buhar sterilizatörleri ile 55-222 lt. kapasitelerde sıcak-hava sterilizatörleri, masa üstü, rahat kullanabilen, her türlü güvenlikli %100 sağlamış tam otomatik sistemlerdir.

    ÖZEL VE DEVLET HASTANELERİ İLE POLİKLİNİKLER İÇİN RÖNTGEN CİHAZLARI

Düşük, ayarlanabilir veya sabit amperli (mA) ve kilovoltlu (kV) diş, basit cerrahi ortopedik, travmatolojik, stamatolajik, veteriner teşhis merkezinde ve polikliniklerde kullanıabilen röntgen sistemleri, ayrıca; 40-125kV ve 25-300 mA çıkışı veren akciğer görüntüleme sistemleri mevcuttur.

- Web sitemiz yeni tasarimiyla hizmetinize girmistir...

- Her türlü soru ve önerileriniz için info@aydinmedikal.com.tr adresine e-mail atiniz...
Designed By Aydın Medikal
Copyright 2007 AYDIN MEDİKAL